crpye-karşı-faydalı-gelen-btikiler
Kandaki Crp Yüksekliği Nasıl Düşürülür
23 Mart 2017
CRP Yüksekliği
24 Mart 2017

Crpye Karşı Yararlı Bitkiler

crpye-karşı-yararlı-bitkiler

crpye-karşı-yararlı-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Crpye Karşı Yararlı Bitkiler

Crpye karşı yararlı bitkiler, crp bitkisel tedavi yöntemleri, crp hastalığına faydalı bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Faydalı Bitkiler

Üzüm Çekirdeği : Yüksek oranda A, B ve B6 vitaminleri içermesi sebebiyle vücudun ihtiyacı olduğu bazı vitaminlerin ihtiyacını karşılar. Kansere karşı vücudu korur, kalp dostudur. Yüksek oranda folik asit içerir. Kolesterolün düzenlenmesine yardım eder. Kara üzüm çekirdeği, böbreklerin çalışmasını hızlandırır, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Kabızlığa karşı kullanılabilir.

Meyan Kökü : Meyan kökü kolin, protein, B vitamini kompleksi, flavonoidler, fitoöstrojen, potasyum, fosfor, aminler ve uçucu yağlar gibi maddelerle doludur. Bu özelliğinden dolayı cilt dışında saç sağlığı için de çok önemli bir şifa kaynağıdır. Meyan kökü genel anlamda saç sağlığına çık faydalıdır. Saçların dökülmesini engelleyebilir. Meyan kökünü kaynatıp elde ettiğiniz su ile yıkamanız, hasarlı ve kırılgan saç yapısını sağlıklı hale getirebilir. Bunun yanında kepek sorununu giderebilir. Aynı şekilde kafa derisi sağlığı için de faydalıdır.

Ayrıca cildi ölü cilt hücrelerinden ve yağlardan temizler. Tüberküloz hastalığına yakalanma riskinia zaltır ve aynı zamanda tüberkülez hastalığına iyi gelebilir. Diş ağrılarına faydalıdır, meyan kökü çayı gargara yapılarak ağrının azalması sağlanabilir. (kaynak : faydalarızararları com)

Çörekotu : Çörek otu tohumları binlerce yıldır baharat ve gıda koruma maddesi olarak kullanılmıştır. Bitkinin tohumları ve yağı geleneksel tıp alanında kullanılabilecek potansiyel ilaç özellikleri göstermektedir. Bu derlemede çörek otunun terapötik (iyileştirici) kullanım alanları ve vücut sistemlerini etkileyen hastalıkların tedavisindeki rolü incelenmiştir.

Toksik ajanlara maruz kalmış kolon dokusunda DNA hasarını azaltmakta, karsinogfenezin yani sağlıklı hücrelerin kanser hücrelerine dönüşmeye başlamasını önlemektedir. Çörek otu diabetes mellitus (DM) da da (Şeker Hastalığı) önemli tedavi edici etkilere sahiptir. Glukoz tarafından indüklenen insülin salgısını artırmanın yanında, intestinal mukozadan glukoz emilimini azaltma yönünde etkisi de bulunmaktadır. (kaynak : coreklen com)

Crpye Karşı Yararlı Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Crpye Karşı Yararlı Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Crpye Karşı Yararlı Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Crpye Karşı Yararlı Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.