Kandaki Crp Yüksekliği Nasıl Düşürülür

crpye-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Crpye Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir
23 Mart 2017
crpye-karşı-yararlı-bitkiler
Crpye Karşı Yararlı Bitkiler
24 Mart 2017

Kandaki Crp Yüksekliği Nasıl Düşürülür

crpye-karşı-faydalı-gelen-btikiler

crpye-karşı-faydalı-gelen-btikiler

Uzman Desteği Alın

Kandaki Crp Yüksekliği Nasıl Düşürülür

Kandaki crp yüksekliği nasıl düşürülür, crp yüksekliği nasıl tedavi edilir, crp yüksekliği neyi gösterir. Kandaki crp yüksekliği nasıl düşürülür hakkında.

Kandaki crp yüksekliği nasıl düşürülür sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Kandaki crp yüksekliği nasıl düşürülür sorusuna cevap için bize ulaşabilirsiniz. Kandaki crp yüksekliği nasıl düşürülür sorusundan önce kısaca crp hakkında bilgi verelim.

CRP Nedir ?

CRP, karaciğer hücreleri tarafından üretilir. CRP testi, kandaki CRP (c-reaktif protein) seviyesini ölçen bir kan testidir. CRP proteini vücutta iltihabi bir durum olup olmadığını gösterir. Yapılan CRP testi vücutta iltihabi durumun varlığını belirler fakat iltihaplanmanın nerede olduğuna dair bilgi vermez. Özetle söylemek gerekirse; yüksek CRP seviyesi vücutta akut iltihabi bir reaksiyon veya bir enfeksiyon olduğunu gösterir. CRP seviyelerinin azalıp tekrar normal seviyesine dönmeye başlaması ise, iltihabi reaksiyonun veya enfeksiyonun azalmaya başladığını işaret eder.

Normal CRP Aralığı

Ortalama sağlıklı bir insanda CRP seviyesi 4.9 mg/L’nin ya da 8.0 mg/dL’nin altında olması beklenir.

CRP Düşüklüğü Nedir ?

CRP değerinin düşük olması sağlıklı olduğunuzu ve vücudunuzda enfeksiyon olmadığını gösterir. Düşük kilolu ve sağlıklı bireylerde enfeksiyon olmadığı sürece CRP seviyesi düşük çıkar.

CRP Neden Yükselir ?

CRP vücutta iltihap olduğunda yükselir. Bu durumda kandaki CRP seviyesi hemen yükselir. Bu durumlara bir iki örnek verelim.

İltihaplı bağırsak hastalığı durumlarında
Romatizmal hastalıklar
Ameliyatlardan sonra enfeksiyon gelişirse
Kemik enfeksiyonları
Aşırı kilolu kişilerde
Aşırı miktarda işlenmiş gıda tüketmek
Aşırı düzeyde duygusal veya fiziksel stres altında olmak
Çok hareketsiz olmak
Sigara dumanına maruz kalmak
Koroner arter hastalığı ve kalp hastalıkları durumlarında CRP yükselebilir.

CRP Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Çörekotu : Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir. Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır. (kaynak : sagliksifa com)

Vücut mikrop, virüs ve mantarlarla baş ediyor. Tıbbın gerçeği adına Hipokrat, çörek otunu karaciğer rahatsızlığının devası olarak bildirilmişti. (kaynak : corekotu gen tr)

Üzüm Çekirdeği : Kan dolaşımını hızlandırır, bu da pıhtılaşmayı önler ve tansiyonu dengeler. Üzüm çekirdeğinin içindeki flavonoidler, kan damarlarının güçlenmesini sağlar. Ayrıca vücudun fazla ilaçlardan ve diğer zararlı elementlerden arındırılmasını sağlar. İltihaplanmayı ve enfeksiyonu tedavi etme özelliği kanıtlanmıştır. (kaynak : sagligabiradim com)

Meyan Kökü : Dalak, böbrek ve karaciğere fayda sağlar. Vücudu toksinlerden korur. Antimikrobiyal, antioksidan ve tonik özellikleri vardır. (kaynak : milliyet com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.