Kanda Crp Yüksekliği İbrahim Saraçoğlu

crp-için-faydalı-bitkiler
CRP Nasıl Tedavi Edilir
24 Haziran 2017
Kanda CRP Yüksekliği Tedavisi
4 Ocak 2019

Kanda Crp Yüksekliği İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Kanda Crp Yüksekliği İbrahim Saraçoğlu

Kanda crp yüksekliği İbrahim Saraçoğlu, crp nasıl tedavi edilir, crp değerlerini düşürmek için ne yapmalı. Kanda crp yüksekliği İbrahim Saraçoğlu.

Kanda crp yüksekliği İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri için yazılmış bilgi amaçlı makale. Kanda crp yüksekliği İbrahim Saraçoğlu makalesinde bulunan bilgiler alıntı yapılarak sitemizde yer almaktadır. Kanda crp yüksekliği İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

CRP Nedir ?

CRP, karaciğer hücreleri tarafından üretilir. CRP testi, kandaki CRP (c-reaktif protein) seviyesini ölçen bir kan testidir. CRP proteini vücutta iltihabi bir durum olup olmadığını gösterir. Yapılan CRP testi vücutta iltihabi durumun varlığını belirler fakat iltihaplanmanın nerede olduğuna dair bilgi vermez. Özetle söylemek gerekirse; yüksek CRP seviyesi vücutta akut iltihabi bir reaksiyon veya bir enfeksiyon olduğunu gösterir. CRP seviyelerinin azalıp tekrar normal seviyesine dönmeye başlaması ise, iltihabi reaksiyonun veya enfeksiyonun azalmaya başladığını işaret eder.

Normal CRP Aralığı Nedir ?

Ortalama sağlıklı bir insanda CRP seviyesi 4.9 mg/L’nin ya da 8.0 mg/dL’nin altında olması beklenir.

CRP Düşüklüğü Nedir ?

CRP değerinin düşük olması sağlıklı olduğunuzu ve vücudunuzda enfeksiyon olmadığını gösterir. Düşük kilolu ve sağlıklı bireylerde enfeksiyon olmadığı sürece CRP seviyesi düşük çıkar.

CRP Neden Yükselir ?

CRP vücutta iltihap olduğunda yükselir. Bu durumda kandaki CRP seviyesi hemen yükselir. Bu durumlara bir iki örnek verelim.

İltihaplı bağırsak hastalığı durumlarında
Romatizmal hastalıklar
Ameliyatlardan sonra enfeksiyon gelişirse
Kemik enfeksiyonları
Aşırı kilolu kişilerde
Aşırı miktarda işlenmiş gıda tüketmek
Aşırı düzeyde duygusal veya fiziksel stres altında olmak
Çok hareketsiz olmak
Sigara dumanına maruz kalmak
Koroner arter hastalığı ve kalp hastalıkları durumlarında CRP yükselebilir.

Crp için İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Kür için Gerekli Olan Malzemeler : Kurutulmuş kiraz sapı, ısırgan, ebegümeci, karabaş.

Kürün Hazırlanması : Kurutulmuş kiraz sapı ve ısırgan beraber hazırlanıyor. Ebegümeci ise raf ömrünü doldurmamış olmalı.

Kürün Uygulanması : Hazırlanan kiraz sapı ve ısırgan çayını içecek. Akşamlarıda karabaş çayı içecek. Ebegümeci kürü hazırlanması bir bardak suda bir buçuk tutam ebegümeci kaynatıp içildiğinde sedimin düşmesine yardımcı olmaktadır.

CRP Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Üzüm Çekirdeği : Kan dolaşımını hızlandırır, bu da pıhtılaşmayı önler ve tansiyonu dengeler. Üzüm çekirdeğinin içindeki flavonoidler, kan damarlarının güçlenmesini sağlar. Ayrıca vücudun fazla ilaçlardan ve diğer zararlı elementlerden arındırılmasını sağlar. İltihaplanmayı ve enfeksiyonu tedavi etme özelliği kanıtlanmıştır. (kaynak : sagligabiradim com)

Meyan Kökü : Dalak, böbrek ve karaciğere fayda sağlar. Vücudu toksinlerden korur. Antimikrobiyal, antioksidan ve tonik özellikleri vardır. (kaynak : milliyet com tr)

Çörekotu : Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir. Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır. (kaynak : sagliksifa com)

Vücut mikrop, virüs ve mantarlarla baş ediyor. Tıbbın gerçeği adına Hipokrat, çörek otunu karaciğer rahatsızlığının devası olarak bildirilmişti. (kaynak : corekotu gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.