crpye-karşı-yararlı-bitkiler
Crpye Karşı Yararlı Bitkiler
24 Mart 2017
CRP Yüksekliği Bitkisel Tedavisi
24 Haziran 2017

CRP Yüksekliği

Uzman Desteği Alın

CRP Yüksekliği

CRP yüksekliği, crp yüksekliği belirtileri, crp neden yükselir, crp yüksekliği bitkisel tedavisi. CRP yüksekliği hakkında herşey bu makalede.

CRP yüksekliği hakkında merak ettiğiniz herşeyi makalemizde bulabilirsiniz. CRP yüksekliği bitkisel tedavisi ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

CRP Nedir ?

CRP, karaciğer hücreleri tarafından üretilir. CRP testi, kandaki CRP (c-reaktif protein) seviyesini ölçen bir kan testidir. CRP proteini vücutta iltihabi bir durum olup olmadığını gösterir. Yapılan CRP testi vücutta iltihabi durumun varlığını belirler fakat iltihaplanmanın nerede olduğuna dair bilgi vermez. Özetle söylemek gerekirse; yüksek CRP seviyesi vücutta akut iltihabi bir reaksiyon veya bir enfeksiyon olduğunu gösterir. CRP seviyelerinin azalıp tekrar normal seviyesine dönmeye başlaması ise, iltihabi reaksiyonun veya enfeksiyonun azalmaya başladığını işaret eder.

Normal CRP Aralığı

Ortalama sağlıklı bir insanda CRP seviyesi 4.9 mg/L’nin ya da 8.0 mg/dL’nin altında olması beklenir.

CRP Düşüklüğü Nedir

CRP değerinin düşük olması sağlıklı olduğunuzu ve vücudunuzda enfeksiyon olmadığını gösterir. Düşük kilolu ve sağlıklı bireylerde enfeksiyon olmadığı sürece CRP seviyesi düşük çıkar.

CRP Neden Yükselir ?

CRP vücutta iltihap olduğunda yükselir. Bu durumda kandaki CRP seviyesi hemen yükselir. Bu durumlara bir iki örnek verelim.

İltihaplı bağırsak hastalığı durumlarında
Romatizmal hastalıklar
Kemik enfeksiyonları
Ameliyatlardan sonra enfeksiyon gelişirse
Sigara dumanına maruz kalmak
Çok hareketsiz olmak
Aşırı kilolu kişilerde
Aşırı miktarda işlenmiş gıda tüketmek
Aşırı düzeyde duygusal veya fiziksel stres altında olmak
Koroner arter hastalığı ve kalp hastalıkları durumlarında CRP yükselebilir.

CRP Yüksekliği Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Meyan Kökü : Dalak, böbrek ve karaciğere fayda sağlar. Vücudu toksinlerden korur. Antimikrobiyal, antioksidan ve tonik özellikleri vardır. (kaynak : milliyet com tr)

Çörekotu : Vücut mikrop, virüs ve mantarlarla baş ediyor. Tıbbın gerçeği adına Hipokrat, çörek otunu karaciğer rahatsızlığının devası olarak bildirilmişti. (kaynak : corekotu gen tr)

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahiptir. Hormon sistemini ve ruh hâlini sağlamlaştırır. (kaynak : sagliksifa com)

Üzüm Çekirdeği : Kan dolaşımını hızlandırır, bu da pıhtılaşmayı önler ve tansiyonu dengeler. Üzüm çekirdeğinin içindeki flavonoidler, kan damarlarının güçlenmesini sağlar. Ayrıca vücudun fazla ilaçlardan ve diğer zararlı elementlerden arındırılmasını sağlar. İltihaplanmayı ve enfeksiyonu tedavi etme özelliği kanıtlanmıştır. (kaynak : sagligabiradim com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.