crpye-karşı-faydalı-bitkiler
Crpye İyi Gelen Bitkiler
14 Mart 2017
Crp Yüksekliği İbrahim Saraçoğlu
22 Mart 2017

Crpye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

crpye-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir

crpye-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Crpye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

Crpye İyi gelen bitkiler nelerdir, crp bitkisel tedavi yöntemleri, crp hastalığına faydalı bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Faydalı Bitkiler

Çörekotu : Çörek otu tohumları binlerce yıldır baharat ve gıda koruma maddesi olarak kullanılmıştır. Bitkinin tohumları ve yağı geleneksel tıp alanında kullanılabilecek potansiyel ilaç özellikleri göstermektedir. Bu derlemede çörek otunun terapötik (iyileştirici) kullanım alanları ve vücut sistemlerini etkileyen hastalıkların tedavisindeki rolü incelenmiştir.

Toksik ajanlara maruz kalmış kolon dokusunda DNA hasarını azaltmakta, karsinogfenezin yani sağlıklı hücrelerin kanser hücrelerine dönüşmeye başlamasını önlemektedir. Çörek otu diabetes mellitus (DM) da da (Şeker Hastalığı) önemli tedavi edici etkilere sahiptir. Glukoz tarafından indüklenen insülin salgısını artırmanın yanında, intestinal mukozadan glukoz emilimini azaltma yönünde etkisi de bulunmaktadır. (kaynak : coreklen com)

Meyan Kökü : Meyan kökü kolin, protein, B vitamini kompleksi, flavonoidler, fitoöstrojen, potasyum, fosfor, aminler ve uçucu yağlar gibi maddelerle doludur. Bu özelliğinden dolayı cilt dışında saç sağlığı için de çok önemli bir şifa kaynağıdır. Meyan kökü genel anlamda saç sağlığına çık faydalıdır. Saçların dökülmesini engelleyebilir. Meyan kökünü kaynatıp elde ettiğiniz su ile yıkamanız, hasarlı ve kırılgan saç yapısını sağlıklı hale getirebilir. Bunun yanında kepek sorununu giderebilir. Aynı şekilde kafa derisi sağlığı için de faydalıdır.

Ayrıca cildi ölü cilt hücrelerinden ve yağlardan temizler. Tüberküloz hastalığına yakalanma riskinia zaltır ve aynı zamanda tüberkülez hastalığına iyi gelebilir. Diş ağrılarına faydalıdır, meyan kökü çayı gargara yapılarak ağrının azalması sağlanabilir. (kaynak : faydalarızararları com)

Üzüm Çekirdeği : Yüksek oranda A, B ve B6 vitaminleri içermesi sebebiyle vücudun ihtiyacı olduğu bazı vitaminlerin ihtiyacını karşılar. Kansere karşı vücudu korur, kalp dostudur. Yüksek oranda folik asit içerir. Kolesterolün düzenlenmesine yardım eder. Kara üzüm çekirdeği, böbreklerin çalışmasını hızlandırır, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Kabızlığa karşı kullanılabilir.

Crpye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Crpye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Crpye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Crpye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.