Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı

Crp Yüksekliği İbrahim Saraçoğlu
22 Mart 2017
crpye-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Crpye Karşı Faydalı Bitkiler Nelerdir
23 Mart 2017

Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı

Uzman Desteği Alın

Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı

Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı, crp nasıl tedavi edilir, kandaki iltihaba iyi gelen meyveler. Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı hakkında.

Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı sorusu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Crp Değerlerini Düşürmek İçin Ne Yapmalı sorusundan önce kısaca CRP hormonu hakkında bilgi verelim.

CRP Nedir ?

CRP, karaciğer hücreleri tarafından üretilir. CRP testi, kandaki CRP (c-reaktif protein) seviyesini ölçen bir kan testidir. CRP proteini vücutta iltihabi bir durum olup olmadığını gösterir. Yapılan CRP testi vücutta iltihabi durumun varlığını belirler fakat iltihaplanmanın nerede olduğuna dair bilgi vermez. Özetle söylemek gerekirse; yüksek CRP seviyesi vücutta akut iltihabi bir reaksiyon veya bir enfeksiyon olduğunu gösterir. CRP seviyelerinin azalıp tekrar normal seviyesine dönmeye başlaması ise, iltihabi reaksiyonun veya enfeksiyonun azalmaya başladığını işaret eder.

Faydalı Bitkiler

Meyan Kökü : Meyan kökü kolin, protein, B vitamini kompleksi, flavonoidler, fitoöstrojen, potasyum, fosfor, aminler ve uçucu yağlar gibi maddelerle doludur. Bu özelliğinden dolayı cilt dışında saç sağlığı için de çok önemli bir şifa kaynağıdır. Meyan kökü genel anlamda saç sağlığına çık faydalıdır. Saçların dökülmesini engelleyebilir. Meyan kökünü kaynatıp elde ettiğiniz su ile yıkamanız, hasarlı ve kırılgan saç yapısını sağlıklı hale getirebilir. Bunun yanında kepek sorununu giderebilir. Aynı şekilde kafa derisi sağlığı için de faydalıdır.

Ayrıca cildi ölü cilt hücrelerinden ve yağlardan temizler. Tüberküloz hastalığına yakalanma riskinia zaltır ve aynı zamanda tüberkülez hastalığına iyi gelebilir. Diş ağrılarına faydalıdır, meyan kökü çayı gargara yapılarak ağrının azalması sağlanabilir. (kaynak : faydalarızararları com)

Çörekotu : Çörek otu tohumları binlerce yıldır baharat ve gıda koruma maddesi olarak kullanılmıştır. Bitkinin tohumları ve yağı geleneksel tıp alanında kullanılabilecek potansiyel ilaç özellikleri göstermektedir. Bu derlemede çörek otunun terapötik (iyileştirici) kullanım alanları ve vücut sistemlerini etkileyen hastalıkların tedavisindeki rolü incelenmiştir.

Toksik ajanlara maruz kalmış kolon dokusunda DNA hasarını azaltmakta, karsinogfenezin yani sağlıklı hücrelerin kanser hücrelerine dönüşmeye başlamasını önlemektedir. Çörek otu diabetes mellitus (DM) da da (Şeker Hastalığı) önemli tedavi edici etkilere sahiptir. Glukoz tarafından indüklenen insülin salgısını artırmanın yanında, intestinal mukozadan glukoz emilimini azaltma yönünde etkisi de bulunmaktadır. (kaynak : coreklen com)

Üzüm Çekirdeği : Yüksek oranda A, B ve B6 vitaminleri içermesi sebebiyle vücudun ihtiyacı olduğu bazı vitaminlerin ihtiyacını karşılar. Kansere karşı vücudu korur, kalp dostudur. Yüksek oranda folik asit içerir. Kolesterolün düzenlenmesine yardım eder. Kara üzüm çekirdeği, böbreklerin çalışmasını hızlandırır, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Kabızlığa karşı kullanılabilir.

Crpye Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Crpye Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Crpye Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Crpye Karşı İyi Gelen Bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.